سینمای ایران

نمایش «پسر مریم» حمید جبلی پس از 20 سال

فیلم سینمایی «پسر مریم» به کارگردانی حمید جبلی در جشنواره فیلم‌های اسلامی توکیو به نمایش درمی‌آید.

فیلم «پسر مریم» که در اواخر دهه ۷۰ به عنوان اولین تجربه کارگردانی حمید جبلی و به تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور ساخته شد، ۲۰ سال پس از ساخت بار دیگر در یک جشنواره بین‌المللی به نمایش درمی‌آید.

این جشنواره در اواخر ماه فوریه ۲۰۲۱ و اوایل مارس در شهر توکیو برگزار می‌شود.

«پسر مریم» که روایتی از دوستی و همزیستی بین مسلمانان و مسیحیان ایران است. در دهه ۸۰ در فستیوال‌های بسیاری در اروپا، آمریکا و آسیا از جمله واتیکان، توکیو، قاهره و… شرکت کرد. و مورد توجه بسیاری از جشنواره‌ها با موضوع حقوق بشر و بین‌المذاهب قرار گرفت.

«پسر مریم» که تاکنون جوایز متعددی از جشنواره‌های مختلف کسب کرده. در سالگرد ۱۱ سپتامبر و اوج ایران‌هراسی در آمریکا، در یک رویداد سینمایی به نام «گفت‌وگوی فرهنگ‌ها» توسط طائرپور تهیه‌کننده فیلم، در مقر سازمان ملل به نمایش درآمد و متعاقب آن به همت دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل، نسخه دی‌وی‌دی فیلم با مشارکت یک موسسه فرهنگی برای کلیه نمایندگان کنگره در آمریکا ارسال شد.

این فیلم همچنین توسط یک موسسه آموزشی در آمریکا در هزار دبیرستان همراه با جلسه بحث و بررسی برای دانش‌آموزان به نمایش درآمد.

«پسر مریم» در مناطقی از مصر و هند که هرساله قربانیان زیادی در جنگ‌های مذهبی دارند. نیز نمایش داده شده است.

فیلم سینمایی «پسر مریم» حمید جبلی تاکنون برای نمایش از تلویزیون در ایران، مورد تایید قرار نگرفته است.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا