سینمای ایران

سینمای ایران با ۷ نامزدی پیشتاز جوایز «آسیا پاسیفیک» شد

سینمای ایران با نامزدی در ۷ بخش به همراه ژاپن پیشتاز نامزدهای جوایز آسیا پاسیفیک لقب گرفت.

به نقل از ورایتی، فیلم های «ماشین من را بران» به کارگردانی ریوسوکی هاماگوچی و «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی پیشتاز نامزدهای دوره چهاردهم جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک (Asia Pacific Screen Awards) لقب گرفتند.

در این دوره از جوایز آسیا پاسیفیک، فیلم «قهرمان» در چهار بخش بهترین کارگردانی (اصغر فرهادی). بهترین فیلمنامه (اصغر فرهادی)، بهترین بازیگر نقش اول مرد (امیر جدیدی) و بهترین فیلم نامزد شد. فیلم ژاپنی «ماشین من را بران» به کارگردانی ریوسوکی هاماگوچی نیز در همین چهار بخش نامزد شد. این دو فیلم اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره «کن» ۲۰۲۱ تجربه کردند.

در این دوره از جوایز آسیا پاسیفیک، ۳۸ فیلم از ۲۵ کشور آسیایی نامزد شدند. که سهم ژاپن و ایران ۷ نامزدی بود.

نسیم احمدپور و شهرام مکری برای «جنایت بی دقت» در بخش بهترین فیلمنامه، فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول اف در بخش بهترین فیلم بلند و فیلم «وقت چیغ انار» ساخته گراناز موسوی در بخش بهترین فیلم بلند جوانان نیز دیگر نامزدهای سینمای ایران را در این دوره از جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک تشکیل دادند.

مراسم اهدای جوایز این دوره روز ۱۱ نوامبر در کشور استرالیا برگزار می شود.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا