سینمای جهان

الیور استون رییس داوران جشنواره عربستان شد

الیور استون به عنوان رییس هیات داوران دوره دوم جشنواره دریای سرخ عربستان سعودی شد.

به نقل از ددلاین، الیور استون ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ عربستان سعودی را بر عهده خواهد گرفت.

الیور استون کارگردان برنده اسکار فیلم های «متولد چهارم جولای» و «قاتلین بالفطره» پیش‌تر به عنوان رییس هیات داوران دوره نخست این جشنواره در سال ۲۰۲۰ معرفی شده بود که به دلیل همه گیری کرونا آن جشنواره به سال ۲۰۲۱ موکول شد.

این جشنواره که از یک تا ۱۰ دسامبر در شهر بندری جده در کنار دریای سرخ برگزار می‌شود، از بسیاری از برنامه های خود برای دوره دوم این رویداد در روز دوشنبه ۳۱ اکتبر رونمایی کرد.

بنا به اعلام مسئولان جشنواره، در این رویداد در مجموع ۱۳۱ فیلم بلند و کوتاه از ۶۱ کشور به نمایش گذاشته می شود که ۳۴ فیلم از این آثار اولین نمایش جهانی، ۱۷ فیلم اولین نمایش منطقه ای و ۴۷ فیلم اولین نمایش خود را در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تجربه می کنند.

در بخش مسابقه اصلی که تمرکز آن روی آثار فیلمسازان عرب، آفریقایی و آسیایی است ۱۵ فیلم به نمایش درمی آید. فیلم «روستای بی‌بچه» ساخته رضا جمالی از ایران نیز در میان فیلم های حاضر در این دوره جشنواره به چشم می خورد.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا