سینمای جهان

اعلام نامزدهای جوایز فیلم اروپا ۲۰۲۰

نامزدهای سی و سومین دوره جوایز آکادمی فیلم اروپا در شاخه های مختلف معرفی شدند.

«یک دور دیگر» ساخته «توماس وینتربرگ» (دانمارک، هلند، سوئد)، «میدان السکاندر برلین» به کارگردانی «قربان برهانی» محصول مشترک (آلمان و هلند)، «کورپس کریستی» ساخته «یان کوماسا» (لهستان)، «مارتیدن ادن» از پیترو مارسلو» (ایتالیا)، «پرنده رنگ شده» به کارگردانی «واسلاو مارهول» (چک، اسلواکی، اوکراین) و «آندین» به کارگردانی «کریستین پتزولد» (آلمان و فرانسه)، شش اثری هستند که برای جایزه بهترین فیلم بلند جوایز فیلم اروپا رقابت می کنند.

در شاخه بهترین بازیگر زن این جوایز «پائولا بر» (آندین)، «نینا هوس» (خواهر کوچک من)، «مارتا نیتو» (مادر)، «آندرا برن» (امید)، «ناتاشا برژانایا» (ناتاشا) و «آن دال تروپ» (چارتر) و در شاخه بهترین بازیگر مرد نیز «مدس میکلسون» (یک دور دیگر)، «بارتوش بیلنیا» (کورپس کریستی)، «ویگو مورنتنسن» (سقوط)، «گوران بوگدان» (پدر)، «الیو جرمانو» (پنهان و دور) و «لوکا مارینلی» (مارتین ادن) نامزد کسب جایزه شناخته اند.

«فرانسوا اوزون» برای فیلم «تابستان ۸۵)، «آگنیژکا هولاند» برای ساخت فیلم «شارلاتان»، «توماس وینتربرگ» برای فیلم «یک دور دیگر» و «پیترو مارسلو» نیز برای فیلم «مارتین اِدن» مطرح ترین چهره ها در شاخه بهترین کارگردانی این جوایز سینمایی هستند.

«کلاوس»، «مصیبت»، «جوزف» و «بینی یا توطئه ماوریک ها» در شاخه بهترین انیمیشن و «فراری سعودی»، «آکاسا، خانه من»، «جمعی»، «گوندا»، «دختر کوچک» و «غار» نیز در بخش مستند بلند شانس کسب جایزه دارند.

مراسم اعطای جوایز فیلم اروپا قرار بود در کشور ایسلند برگزار شود اما به سبب بحران جهانی کرونا لغو شد. به جای آن برندگان این رویداد سینمایی روز ۱۲ دسامبر (۲۲ آذر) به صورت مجازی در مقر اصلی آکادمی فیلم اروپا در برلین اعلام می شود.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا