سینمای جهان

سینماهای لندن دوباره بسته می‌شوند

به دنبال بازگشتن لندن به بالاترین سطح قرنطینه کرونا، سینماهای پایتخت بریتانیا از فردا چهارشنبه دوباره تعطیل می‌شوند

به نقل از اسکرین دیلی، بیانیه وزیر بهداشت بریتانیا نشان از این دارد. بار دیگر بازگشت به سطح ۳ محدودیت یعنی بالاترین سطح قرنطینه از بامداد چهارشنبه ۱۶ دسامبر برابر با ۲۶ آذرماه در لندن اعمال می‌شود. از آنجا که این وضعیت هر ۲ هفته یک بار بررسی می‌شود. سینماهای لندن تا ۳۰ دسامبر و فرا رسیدن سال ۲۰۲۱ بسته خواهند بود.

وزیر بهداشت بریتانیا در این زمینه گفت: عوامل افزایش بسیار شدیدی از ویروس کرونا در لندن مشاهده شده که موجب شده تا سطح قرنطینه به قبل بازگردد. به ویژه در هنگام تزریق واکسن رعایت این سطح از قرنطینه ضروری است.

این در حالی است که قرار بود «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» از سوی کمپانی برادران وارنر به عنوان اولین فیلم بزرگ سینمایی پس از «تنت» نولان در همین مقطع وارد سینماهای بریتانیا شود. اما اکنون با قرنطینه مجدد، ۲۰۰ سینما در لندن تعطیل می‌شوند.

در طول هفته گذشته ۸۰ سینما تازه از قرنطینه بیرون آمده بودند.

مدیر اجرایی انجمن سینماداران بریتانیا در پاسخ به این تصمیم گفت:

سینماداران با تصمیم برگرداندن لندن به سطح ۳ قرنطینه نابود می‌شوند.

وی تاکید کرد که حتی یک مورد ابتلا به کرونا در سینماهای بریتانیا مشاهد نشده و اخذ چنین تصمیمی در هفته‌ای که قرار است «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» اکران شود، ویران‌کننده است.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا