سینمای جهان

تانیا رابرتز در ۶۵ سالگی درگذشت

«تانیا رابرتز» دختر سری فیلم های «جیمز باند» در ۶۵ سالگی درگذشت.

به نقل از ورایتی، «تانیا رابرتز» هنرپیشه معروف نقش «استیسی ساتون» در فیلم جیمز باندی «نمایی از یک قتل» در سال ۱۹۸۵ و شخصیت «میج پینچیوتی» در  برنامه تلویزیونی پربیننده «That ’70s Show» بین سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴، درگذشت. او ۶۵ ساله بود.

رابرتز هنگام شب کریسمس در حالی که برای پیاده روی بیرون رفته بود. غش کرد. و بلافاصله به بیمارستان «سدارز سینایی» منتقل و بستری شد. و در آنجا درگذشت. هنوز علت مرگ مشخص نشده که مربوط به کووید ۱۹ بوده یا خیر.

«میک پینگل» نماینده و دوست این هنرپیشه در مورد درگذشت وی گفت: بسیار شوکه و ناراحت شدم از درگذشت دوست دیرینه و هنرمند توانمند سینما و تلویزیون. او مهربان ترین شخصی بود که در تمام عمرم دیده بودم. او یکی از هنرپیشگان بسیار توانمند بود.

رابرتز که با نام اصلی «ویکتوریا لی بلوم» متولد شد. ابتدا در حرفه مدلینگ کار می کرد. و به موفقیت رسید. تا اینکه در برخی از نقش های تئاتری خارج از برادوی ظاهر شد. او اولین فیلم خود «آخرین قربانی»  را در سال ۱۹۷۵ بازی کرد. پس از آن، او در مجموعه ای از فیلم ها ظاهر شد. که به جایگاه ممتاز خود در بازیگری هالیوود دست یافتند.

«بیست مستر» ۱۹۸۲، «شینا ملکه جنگل» ۱۹۸۴، «ضربات سنگین»(Body Slam) در سال ۱۹۸۷ و «چشمان شب» در سال ۱۹۹۰ ازجمله فیلم های شاخصی است که «تانیا رابرتز» در آنها ایفای نقش کرده است.

رابرتز در برنامه پربیننده تلویزیونی «That ’70s Show» نقش مادر بی روح و عاطفه «دونا پینچیوتی» با بازی «لورا پرِپون» را بازی می کرد. او در سال ۲۰۰۱ از این مجموعه کنار کشید. و در سال ۲۰۰۴ مجددا به آن پیوست.

آخرین حضور رابرتز در تلویزیون در سال ۲۰۰۵ در مجموعه تلویزیونی «آرایشگاه» بود.

 

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
فارس

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا