سینمای جهان

بازار فیلم جشنواره کن مجازی شد

بازار فیلم مجازی کن ۲۰۲۱ امسال طی چهار روز و فقط به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

بازار فیلم امسال جشنواره کن (Marché du Film) که از مهمترین رویدادهای سینمایی جهان در حوزه عرضه، معرفی و بازاریابی آثار سینمایی است. از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ می (۳ تا ۷ خرداد) از طریق پلتفرم آنلاین «Marchedufilm.com» برگزار خواهد شد. این در حالی است. که هفتاد و چهارمین جشنواره کن طبق برنامه قبلی قرار است. به صورت حضوری برگزار شود.

به سبب شرایط ناپایدار شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بسیاری از شرکت‌کنندگان بین‌المللی تمایل چندانی برای شرکت در بازار فیلم جشنواره به صورت حضوری ندارند، ضمن اینکه برپایی بازار کن در تابستان برای فعالان سینمایی تاریخی دیرهنگام است. چرا که فرصت کافی برای یافتن پروژه‌های سینمایی و سرمایه‌گذاری و ساخت آنها در فصل تابستان فراهم نخواهد بود.

بازار آنلاین جشنواره کن مشابه سال گذشته برگزار خواهد شد و کمپانی فیلمسازی پروژه‌های جدید خود را به توزیع‌کنندگان بین‌المللی معرفی خواهند کرد. و فیلم‌های ساخته شده نیز از طریق پلتفرم آنلاین بازار جشنواره کن به نمایش گذاشته می‌شوند.

جشنواره فیلم کن سال گذشته به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا برگزار نشد. و امسال ابتدا قرار بود. در تاریخ اصلی ۱۱ تا ۲۲ می (۲۱ اردیبهشت تا اول خرداد) برپا شود. اما در نهایت تصمیم بر این گرفته شد. که امسال نیز با حدود دو ماه تاخیر و از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار شود. و «اسپایک لی» کارگردان آمریکایی ریاست هیات داوران بخش رقابتی را بر عهده خواهد داشت.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا