سینمای ایران

جشنواره ملی فیلم فجر ۳۹ مجازی برگزار می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه ۱۲ آذر در حاشیه مراسمی در جمع خبرنگاران از برگزاری سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر در بهمن امسال در فضای مجازی و یا تعویق چند ماهه خبر داد.

در حالی که عصر ۱۲ آذرماه دبیرخانه جشنواره ملی فیلم فجر فراخوان دوره سی و نهم را آن هم با تاخیر نسبت به تقویم هر ساله منتشر و اعلام کرد که این رویداد حتما در بهمن ماه ۹۹ برگزار می‌شود، در فاصله یک روز سیدعباس صالحی وزیر ارشاد سخنانی متفاوت دارد.

همچنین با وجود اینکه محمد طباطبایی‌نژاد قرارست شنبه ۱۵ آذر در نشستی جزییات این دوره جشنواره ملی فیلم فجر را اعلام کند، وزیر ارشاد درباره مهم‌ترین چالش این دوره جشنواره صحبت کرد.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه شب ۱۲ آذرماه در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا و این بیماری منحوس در کشور دو نظریه درباره برگزاری سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر مطرح است که یکی برگزاری آن به شکل مجازی و دیگری به تعویق انداختن آن تا زمان دیگری است.

عضو کابینه دولت دوازدهم با ذکر این نکته که ممکن است در زمستان سال جاری به ویژه بهمن ماه موج کرونایی دیگری را شاهد باشیم، گفت: بنابراین احتمال برگزاری جشنواره بصورت قبل در فضای حقیقی امکانپذیر نخواهد بود از این رو این جشنواره در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، موارد پیشنهادی درباره این موضوع درحال بررسی است لذا به محض تصمیم گیری نهایی در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.

صالحی در پایان گفت: چنانچه موضوع برگزاری مجازی این جشنواره در بهمن ماه محقق نشود به احتمال قوی جشنواره فیلم فجر با تعویق چند ماهه، اوایل سال آینده (۱۴۰۰) برگزار خواهد شد. هرچند برگزاری مجازی جشنواره آن رونق جشنواره حقیقی فیزیکی را ندارد اما تاثیرات آن کمتر از فضای حقیقی و فیزیکی هم نیست.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا