سینمای ایران

روایت مستند «سبالو» از موسیقی غنی جنوب

فاطمه معتمدآریا تهیه‌کننده مستند «سبالو» در آیین دیدار این مستند بیان کرد که «سبالو» درباره موسیقی ارزشمند، تاریخی و بسیار غنی جنوب است و بسیار خرسندم که این فیلم ساخته شد.

به نقل از روابط عمومی پروژه، آیین دیدار مستند «سبالو» به کارگردانی محسن نساوند و تهیه‌کنندگی فاطمه معتمدآریا عصر یکشنبه ۱۰ اسفندماه در موزه سینما برگزار شد. تا اکران این فیلم در سینماهای «هنروتجربه» آغاز شود.

فاطمه معتمدآریا پس از مراسم امضای پوستر در فضای باز موزه سینما در جمع مهمانان اظهار کرد. در ابتدا باید از شما تشکر کنم. که برای تماشای ۲ مستند «سبالو» به کارگردانی محسن نساوند و «اینجا کن است. اینجا کن نیست» به کارگردانی علیرضا غفاری که در یک بسته روی پرده سینما رفته‌اند. امشب اینجا هستید.

وی افزود: با علیرضا غفاری کارگردان «اینجا کن است، اینجا کن نیست» آشنا هستم. و می‌دانم. که تا چه اندازه به مسایل سینما حساس است. ایشان سال‌ها در مطبوعات فعالیت داشته. و حالا هم با فیلم زیبای خود به سینما آمده است.

این هنرمند درباره علت حضور نیافتن کارگردان «سبالو» در آیین دیدار فیلمش مطرح کرد. محسن نساوند کارگردان «سبالو» امشب اینجا نیست. اما دوستانش در کنار ما هستند. و من هم به نمایندگی از فیلم «سبالو» امشب اینجا هستم. از آنجا که وضعیت کرونا بحرانی است. و رفت و آمد هم کار صحیحی نیست. ایشان نتوانست. از جنوب کشور بیاید. و همراه شما فیلم را تماشا کند. و از این بابت عذرخواهی کرد.

تهیه‌کننده «سبالو» درباره این مستند عنوان کرد. از اینکه این مستند را محسن نساوند ساخته است، بسیار خوشحالم. چراکه ایشان خود بومی بوشهر و به اقلیم خودش به ویژه موسیقی منطقه آگاه و آشنا است.

معتمدآریا در پایان اظهار کرد. این مستند درباره موسیقی ارزشمند، تاریخی و بسیار غنی جنوب است. بسیار خرسندم. که این فیلم ساخته شد. و از این بابت که شما با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی اینجا حضور دارید. و به تماشای فیلم می‌نشینید. بسیار خوشحال هستم.

فاطمه معتمدآریا، علیرضا غفاری، مهران عباسی مدیرعامل موزه سینما، پیمان ناجی، مهدی گلستانه، زهرا مشتاق، محمود گبرلو، هادی آفریده، امیر عابدی و برخی از اهالی رسانه در این آیین حضور داشتند.

«سبالو» روایتی از زندگی محمود بردک‌نیا نوازنده سازهای کوبه‌ای و آخرین بازمانده از نسل طلایی، نادر و منحصر به فرد سیاهان مهاجر بوشهر است. که در لایه‌های زیرین خود نگاهی به تاثیر غیرقابل انکار رنگین‌پوستان آفریقایی‌تبار در موسیقی آیینی و سنتی جنوب ایران و بوشهر دارد.

مستندهای «سبالو» به کارگردانی محسن نساوند و «اینجا کن است، اینجا کن نیست» به کارگردانی علیرضا غفاری از دهم اسفند در «هنروتجربه» در یک بسته روی پرده رفته‌اند.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا