سینمای ایران

«قهرمان» برنده‌ جایزه اصلی فستیوال فیلم اسلو شد

«قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی برنده جایزه اصلی جشنواره بین‌المللی Films From the South، بزرگترین فستیوال فیلم در اسلو نروژ شد.

به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم «قهرمان»، هیئت داوران جشنواره بین‌المللی Films From the South درباره انتخاب «قهرمان» به عنوان فیلم برگزیده این دوره از فستیوال نوشته‌اند: «قهرمان، فیلمی گیرا و غیرقابل پیش‌بینی. آنچه به نظر دروغ مصلحتی و کوچک می‌رسد، عواقبی خواهد داشت. فیلم بسیار به زمانه‌ی ما مرتبط است؛ فرهادی، تمام شخصیت‌ها را با خصوصیات و کیفیت اخلاقی و انسانی قابل ملاحظه‌ای معرفی می‌کند. هیئت داوران علاقه‌مند است. در پایان توجه را به شخصیت اصلی، رحیم (با بازی امیر جدیدی) جلب کند که با خصوصیات اخلاقی‌اش و ملایمتش ما را فریفته خود و همراه می‌کند.»
سی و یکمین دوره فستیوال «Films From the South» در ماه نوامبر در اسلو نروژ برگزار شد. جایزه «آینه نقره‌ای» که امسال به فیلم قهرمان اهدا شد، هر ساله به بهترین فیلم بخش مسابقه داده می‌شود.
عکس: امیرحسین شجاعی
اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا