نمایش خانگی

اکران آنلاین هم ۱۰ هزار تومان گران شد

بهای بلیت اکران آنلاین فیلم‌های سینمایی برای سومین بار در کمتر از یک سال افزایش یافت.

از ابتدای سال ۱۴۰۰ بهای بلیت اکران آنلاین فیلم‌های سینمایی در پلتفرم‌های فیلیمو و نماوا به ۳۰ هزار تومان افزایش یافته است.

این در حالی است. که این پلتفرم‌ها چندی است. که هزینه مالیات بر ارزش افزوده را هم از مخاطب می‌گیرند. که قیمت بلیت را تا ۳۲ هزار و ۷۰۰ تومان بالا می‌برد.

این افزایش بهای بلیت بدون اطلاع‌رسانی صورت گرفته است.

بهای بلیت اکران آنلاین در حدود ۱۱ ماه گذشته از زمان راه‌اندازی این طرح، از ۱۲ هزار تومان به حدود ۳۳ هزار تومان افزایش یافته که افزایشی ۱۷۲ درصدی را نشان می‌دهد. و نزدیک به ۳ برابر شده است!

بهای بلیت آن در زمان اکران «خروج» نخستین فیلم اکران آنلاین در فروردین ۹۹، مبلغ ۱۲ هزار تومان بود، اما با نمایش دومین فیلم سینمایی «طلا» در این طرح، بهای بلیت به ۱۵ هزار تومان افزایش یافت. فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف: ارتش سری» نخستین فیلمی بود. که در مرداد ماه ۹۹ با قیمت ۲۰ هزار تومان رسید.

در حالی که چندین بار از تشکیل شورای صنفی اکران آنلاین با حضور نمایندگان پلتفرم‌ها و تهیه‌کنندگان صحبت شده بود. اما این شورا هنوز به صورت مستقل از شورای صنفی نمایش سینمایی تشکیل نشده است. تا به صورت تخصصی مسائل مربوط به آن را بررسی کند.

معلوم نیست در حال حاضر افزایش قیمت بلیت اکران‌های آنلاین دقیقا توسط چه شورایی تصویب می‌شود. شورای صنفی نمایش به عنوان متولی آن در سینماهای کشور درباره مصوبات خود درباره اکران پرده همواره به طور شفاف اطلاع‌رسانی می‌کند ولی این امر از ابتدا برای اکران آنلاین نیفتاده است.

بهای بلیت اکران آنلاین فیلم‌های مستند در پلتفرم ها نیز طی این مدت از ۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسیده است.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا