سینمای جهان

انتقاد ستاره پرافتخار سینما از اسکار گوئینت پالترو

گلن کلوز که هفت نامزدی اسکار را در کارنامه دارد معتقد است که فرناندا مونتنگرو برای "ایستگاه مرکزی" سزاوارتر از پالترو بوده است.

گلن کلوز بازیگری است که هفت نامزدی اسکار را در کارنامه دارد و می‌تواند با “مرثیه هیل‌بیلی” به کارگردانی “ران هاوارد” که از نت‌فلیکس پخش شده نامزدی هشتم خودش را هم کسب کند. سال گذشته همه‌ی نگاه‌ها به کلوز و بازی او در “همسر” (The Wife) معطوف شده بود. اما اسکار به “الیویا کولمن” برای “سوگلی” رسید. کلوز به‌تازگی در مصاحبه با شبکه‌ی ای‌بی‌سی بی‌پرده از اسکار گفته و اعتراف می‌کند که جوایز سال ۱۹۹۹ در بخش بهترین بازیگر زن نقش اول “غیرمنطقی” بوده است.

گلن کلوز می‌گوید:

“راستش احساس می‌کنم که نامزد شدن به انتخاب همکاران بهتر از این نمی‌شود. اما از طرفی، نمی‌دانم که چگونه می‌توان نمایش‌ها را صادقانه مقایسه کرد، متوجه هستید؟ به یاد می‌آورم آن سالی را که “گوئنیت پالترو” بر آن بازیگر زن بی‌نظیر فیلم “ایستگاه مرکزی” پیروز شد و فکر کردم:

“چه؟” منطقی به نظر نمی‌رسد.” آن بازیگر مورد نظر کلوز “فرناندا مونتنگرو” برزیلی است. که جوایزی از جشنواره‌ی فیلم برلین و اتحادیه منتقدین لس‌آنجلس کسب کرده است.

سالی که پالترو برنده‌ی اسکار شد، در مقابل “کیت بلانشت” برای “الیزابت”، “مریل استریپ” برای “یک چیز واقعی” و “امیلی واتسون” برای “هیلاری و جکی” رقابت می‌کرد. اما در نهایت این فیلم “شکسپیر عاشق”کمپانی میرامکس بود که جوایز را درو کرد. و در بخش بهترین بازیگر زن و نیز بهترین فیلم جایی که “نجات سرباز رایان” مدعی بود برنده‌ی جایزه شد.

گلن کلوز اضافه می‌کند: “بنابراین فکر می‌کنم اینکه چه کسی برنده می‌شود بستگی زیادی به ترکشن یا نمی‌دانم چه دارد. به تبلیغات بستگی دارد، اینکه چقدر پول خرج می‌کنید تا فیلم در معرض دید افراد قرار بگیرد. اگر از انتخاب راضی نباشم باید حقایق تلخ را بپذیرم.

گلن کلوز می‌گوید شکست‌هایش در اسکار تأثیری عاطفی بر او نداشته‌اند:

“به دفعاتی که همکارانم احساس کرده‌اند نمایش من شایسته‌ی توجه است بسیار افتخار می‌کنم.”

کلوز پیش‌تر برای فیلم‌های “آلبرت نامبز”، “روابط خطرناک”، “جذابیت مرگبار”، “استعداد ذاتی، “اندوه گران” و “جهان از نگاه گارپ” نامزد اسکار شده است.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
30نما

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا