سینمای ایرانسینمای جهان

پخش کننده آمریکایی فیلم «خورشید» مجیدی مشخص شد

شرکت «استرند ریلیسینگ» حق پخش فیلم «خورشید» مجید مجیدی را در آمریکا خریداری کرد.

به نقل از ورایتی، شرکت «استرند ریلیسینگ» حقوق پخش فیلم «خورشید» مجید مجیدی را در آمریکا خریداری کرد. فیلم مجیدی که در جشنواره ونیز ۲۰۲۰ شرکت داشت. به عنوان نماینده ایران در اسکار نود و سوم معرفی شده است.

شرکت «سلولوید دریمز» با مدیریت هنگامه پناهی پخش کننده فیلم مجیدی در سطح بین الملل بود. این فیلم در فستیوال های جهانی از جمله ونیز و «اجیال» قطر موفق ظاهر شود. «خورشید» در دوحه بهترین فیلم و در ونیز برنده جایزه بهترین بازیگر نوظهور شد.

مجیدی پیشتر با فیلم «بچه های آسمان» به عنوان اولین ایرانی نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی شده بود.

هنگامه پناهی درباره شرکت پخش فیلم «استرند ریلیسینگ» چنین گفت:

ما فعالیت «استرند ریلیسینگ» را در جوایز اسکار تحسین می کنیم. این شرکت پخش کنندگی فیلم نامزد اسکار «گمشده» ساخته کوستا گاوراس و همینطور فیلم های وارد شده به فهرست کوتاه نامزدهای اسکار چون «فلیسیته»، «عمو بونمی که زندگی‌های گذشته‌اش را به یاد می‌آورد»، «لبه بهشت»، «نیزار وحشی»، «شوالیه» و «آدم»  را برعهده داشته است.

مارکوس هیو رییس شرکت «استرند ریلیسینگ» نیز از کسب حق پخش فیلم «خورشید» در آمریکا به عنوان یک دستاورد فوق العاده برای این شرکت یاد کرد.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا