سینمای جهان

اعلام آمادگی یک کارگردان برای ساختن “پدرخوانده ۴”

اندی گارسیا یکی از افرادی است که از حالا برای بازگشت به چندگانه اظهار تمایل کرده و می‌گوید حتی حاضر است با کسب اجازه از "فرانسیس فورد کاپولا" قسمت چهارم احتمالی را کارگردانی کند.

اینکه آیا پارامونت قسمت چهارم “پدرخوانده” را می‌سازد یا نه پرسشی است که ذهن دوست‌داران چندگانه و سینما را به خود مشغول ساخته. این استودیو اخیراً همزمان با اکران کات جدید “پدرخوانده ۳” توسط “فرانسیس فورد کاپولا”، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که احتمال تولید “پدرخوانده ۴” وجود دارد. اندی گارسیا یکی از افرادی است که از حالا برای بازگشت به چندگانه اظهار تمایل کرده و می‌گوید حتی حاضر است با کسب اجازه از “فرانسیس فورد کاپولا” قسمت چهارم احتمالی را کارگردانی کند.

گارسیا در مصاحبه با “اینسایدر” در پاسخ به این پرسش که آیا برای “پدرخوانده ۴” مشخصاً برای کارگردانی بازمی‌گردد یا نه می‌گوید:

“قطعاً، امر بفرمایید. هر چه فرانسیس بخواهد من در موردش تردید نمی‌کنم. به او مدیونم. تنها به اجازه‌ی او نیازمندم.”

گارسیا توضیح می‌دهد که پس از اکران قسمت سوم، برای یک دنباله بحث‌هایی صورت گرفت و در آن ممکن بود ماجراجویی‌های شخصیت “وینسنت” و فلش‌بک‌هایی از “سانی کارلئونه” گنجانده شود. در چنین فیلمی “رابرت دنیرو” می‌توانست به چندگانه بازگردد و “لئوناردو دی‌کاپریو” در نقش روزهای جوانی “سانی کارلئونه” بازی کند.

اما گارسیا در مورد امروز می‌گوید:‌ “شاید وینسنت با کارتل سر و کار می‌داشت. و بعد به دهه‌ی ۱۹۳۰ برمی‌گشت، در ایام خوشی که کارلئونه‌ها همه را می‌کشتند اما کسی آن‌ها را نمی‌کشت.”

“ال پاچینو” نیز در گفتگوی دیگری با “ددلاین” از قابل‌توجه‌ترین تغییر در کات جدید “پدرخوانده ۳” می‌گوید. در این صحنه که در کات ابتدایی در دقیقه‌ی چهل فیلم وجود داشت و حالا به افتتاحیه‌ی کات جدید تبدیل شده، شخصیت “مایکل کارلئونه” با بازی پاچینو در حال مذاکره با اسقف واتیکان است. پیش از پاچینو منتقدین این صحنه را مهم‌ترین تغییر در کات جدید خوانده بودند.

پاچینو می‌گوید:

“وقتی [کاپولا کات جدید را] به ما نشان داد، آن صحنه‌ی افتتاحیه را دیدم و نفسی به راحتی کشیدم زیرا می‌دانستم فیلم بهتری شده است. خط سیر همیشه مشخص بود، از آن صحنه‌ی “پدرخوانده” که مایکل می‌گوید: “مسئله خانواده‌ی من است، “کی”، نه خود من” و بعد این فارغ‌التحصیل زیرک با تهدید شدن پدرش به مخمصه می‌افتد، و باید با چیزی زندگی خود را ادامه دهد که راه گریز از آن را نمی‌داند. در “پدرخوانده ۳”، او مردی است که تلاش می‌کند مشکلات را مرتفع کند. استعدادی ذات برای مذاکره و فریب و موهبتی ماکیاوولی دارد که او را تبدیل به رئیس یک خانواده‌ی تبه‌کار می‌کند هرچند من هرگز احساس نکردم که او دوست دارد یک گانگستر کلیشه‌ای باشد.”

کات جدید “پدرخوانده ۳” دقیقاً “پدرخوانده ماریو پوزو: بخش پایانی: مرگ مایکل کارلئونه” نام گرفته و ۸ دسامبر (۱۸ آذر ماه ۱۳۹۹) بر روی دیسک‌های بلوری عرضه خواهد شد

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
30نما

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا