سینمای جهان

«راند دیگر» بهترین فیلم جوایز اروپا شد

فیلم «راند دیگر» ساخته «توماس وینتربرگ» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از سی و پنجمین دوره جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۲۰ شد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، «توماس وینتربرگ» کارگردان مطرح دانمارکی علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم جوایز اروپا جایزه بهترین فیلمنامه این رویداد را نیز از آن خود کرد و «مدس میکلسن» نیز برای بازی در نقش اصلی این فیلم بهترین بازیگر جوایز فیلم اروپا شد.

«وینتربرگ» ضمن دریافت جایزه عنوان کرد فیلم «راند دیگر» را در سخت ترین دوران زندگی ام ساخته ام. چرا که همزمان با آغاز فیلمبرداری، دخترم آیدا در یک سانحه رانندگی درگذشت. آیدا قرار بود بخشی از این فیلم باشد. و «راند دیگر» در مدرسه و در کلاس درس او مقابل دوربین رفت. و اکنون تنها تقدیم کردن جایزه به دخترم معنا خواهد داشت.

«راند دیگر» که نماینده سینمای دانمارک در شاخه بهترین فیلم بین المللی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار است. و از شانس های مهم این شاخه محسوب می شود. یکی از فیلم های موفق گیشه در دانمارک بود. که در فاصله میان موج اول و دوم شیوع ویروس کرونا در این کشور اکران شد. این فیلم روایتگر داستان معلمی است که به مصرف الکل اعتیاد دارد.

سی سومین دوره جوایز فیلم اروپا امسال به صورت مجازی و از برلین برگزار شد. و در سایر بخش ها «پائولا بیر» برای بازی در فیلم «آندین» ساخته «کریستین پتزولد» برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد. و  «جمعی» ساخته «الکساندر نانو» نیز جایزه بهترین مستند جوایز فیلم اروپا را به خود اختصاص داد.

فیلم ایتالیایی «تنها» به کارگردانی «کارلو سیرونی» نیز جایزه دیسکاروی (جایزه فیپرشی ویژه بهترین فیلم اول یک کارگردان) را از جوایز فیلم اروپا دریافت کرد. و جایزه بهترین فیلم کمدی و انیمیشن این جوایز نیز به ترتیب به دو فیلم فرانسوی «موفقیت بزرگ» ساخته «امانوئل کورسو» و «جوزف» ساخته «اورل» رسید.

«همه گربه ها در تاریکی خاکستری هستند» به کارگردانی «لاسه لیندر» هم موفق به کسب بهترین فیلم کوتاه شد.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا