سینمای جهان

بخشی از ویژه‌برنامه Friends فیلمبرداری شده

«لیسا کودرو» فاش کرد که او بخشی از ویژه‌برنامه‌ی دیدار مجدد «دوستان» (Friends) را فیلمبرداری کرده است.

لیسا کودرو در مصاحبه با پادکست «راب لو» می‌گوید: «صورت‌های مختلفی دارد و ما بسته‌هایی از چند چیز را فیلمبرداری کرده‌ایم. من در مراحل مقدماتی فیلمبرداری پروژه‌ای ظاهر شده‌ام بنابراین قطعاً آن را می‌سازیم. چون من در بخش کوچکی از آن جلوی دوربین رفته‌ام.»

تولید این ویژه‌برنامه اولین بار در فوریه سال ۲۰۲۰ تأیید شد تا شش بازیگر سریال  جنیفر انیستون، کورتنی کاکس، مت له‌بلانک، متیو پری، دیوید شویمر و کودرو را به همراه نویسندگان برای اولین بار از سال ۲۰۰۴ وقتی سریال به اتمام رسید. گرد هم آورد. این پروژه که قرار بود همزمان با راه‌اندازی شبکه‌ی HBO Max پخش شود، تاکنون چندین مرتبه به تعویق افتاده و در حال حاضر قرار است «اوایل بهار» به تولید برسد.

لیسا کودرو می‌گوید. این اپیزود ویژه یک ریبوت نیست بلکه فرصتی است. برای یادآوری تجارب عوامل سریال: «یک پروژه‌ی متن محور نیست. ما در قالب شخصیت‌های‌مان ظاهر نمی‌شویم. خودمان هستیم. که دور هم جمع می‌شویم، اتفاقی که زیاد روی نمی‌دهد. و از سال ۲۰۰۴ وقتی سریال تمام شد هرگز اتفاق نیفتاده است.»

سریال «دوستان» علی‌رغم محبوبیتش به همجنسگراهراسی و تراجنسیت‌هراسی متهم شده. و برخی به عدم وجود شخصیت‌های غیر-سفیدپوست در آن انتقاد کرده‌اند. لیسا کودرو پیش‌تر در مصاحبه با «ساندی تایمز» در مورد اینکه اگر «دوستان» امروز ساخته می‌شد گفته بود: «کاملاً متفاوت می‌شد. همه‌ی بازیگران بدون تردید سفیدپوست نبودند. نمی‌دانم. جز این چه تفاوت‌هایی می‌توانست داشته باشد. اما به نظر من باید به آن مثل یک کپسول زمان نگاه کرد، نه به اشکالاتش.»

دوستان یا فِرِندز (به انگلیسی: Friends) یک مجموعه کمدی موقعیت آمریکایی است. که توسط دیوید کرین و مارتا کافمن ساخته شد. و از ۲۲ سپتامبر ۱۹۹۴ تا ۶ مهٔ ۲۰۰۴ از شبکهٔ ان‌بی‌سی پخش گردید. این مجموعه دارای ده فصل است. و هنوز در شبکه‌های مختلف در حال بازبخش می‌باشد. داستان آن دربارهٔ شش دوست است. که در منهتن نیویورک زندگی می‌کنند.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
30نما

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا