سینمای جهان

“روابط عاشقانه” بهترین فیلم فرانسه شد

جوایز لومیر که به عنوان گلدن گلوب فرانسه شناخته می‌شود شب پیش برندگانش را شناخت.

فیلم درام “روابط عاشقانه” ساخته امانوئل مورت در جوایز فیلم لومیر ۲۰۲۱ برنده جایزه بهترین فیلم شد. و مایون به خاطر درام تاریخی “دی‌ان‌ای” توانست جایزه بهترین کارگردان را از آن خود کند.

جوایز لومیر که از جمله نخستین جوایز فصل هستند، با رای حدود ۱۳۰ نماینده بین‌المللی از ۴۰ کشور اهدا می‌شوند. و معادل فرانسوی گلدن گلوب شناخته می‌شوند.

هر دو عنوانی که برنده جوایز امسال لومیر شدند. در فستیوال فیلم کن ۲۰۲۰ حضور داشتند. و پخش شدند.

“روابط عاشقانه” یازدهمین ساخته مورت بازیگر و فیلمساز محبوبی است. که در سال ۲۰۱۸ با درام “مادمازل دو ژونکوییه” به شهرت بین‌المللی رسید. این فیلم توسط نت‌فلیکس خریداری و با عنوان “بانو جی” در سراسر جهان پخش شد.

 “دی‌ان‌ای” که پنجمین ساخته مایون است. از تاریخچه خانوادگی خود این فیلمساز استفاده می‌کند. و درباره یک زن جوان فرانسوی است. که بعد از مرگ پدربزرگ الجزایری خود در گذشته او کنکاو می‌کند.

این فیلم در تابستان و اوایل پاییز در مجموعه‌ای از فستیوال‌ها از جمله زوریخ، گنت و سن سباستین پخش شد. و در سن سباستین توانست جایزه مخاطبان را از آن خود کند.

استفانی دوموستیه توانست به خاطر فیلم درام خانوادگی “دختر با النگو” برنده جایزه بهترین فیلمنامه شود. در این فیلم که سال ۲۰۱۹ در لوکارنو پخش شده بود. روشی زم و کیارا ماسترویانی نقش زوجی را بازی می‌کنند. که دختر نوجوان‌شان متهم به قتل شده است.

فیلم “ما دو تا” نخستین ساخته فیلیپو منگتی کارگردان ایتالیایی هم برنده دو جایزه لومیر شد. منگتی توانست جایزه بهترین فیلم را از آن خود کند. و باربارا سوکووا و مارتین شوالیه به خاطر نقش‌آفرینی‌شان در این فیلم به طور مشترک برنده جایزه بهترین بازیگر زن شدند.

این فیلم همچنین نامزد فرانسه در بخش بهترین فیلم خارجی زبان اسکار امسال است.

در بخش بهترین فیلم بین‌المللی “مردی که پوستش را فروخت” ساخته کوثر بن هنیه از تونس جایزه دریافت کرد. “یلدا” ساخته مسعود بخشی از ایران از نامزدهای این بخش بود.

فیلم “انحصار خشونت” دنیل دوفرازنه برنده جایزه بهترین فیلم مستند شد. این پروژه به اکتشاف در خشونت پلیس در فرانسه می‌پردازد.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا