سینمای جهان

جایزه انجمن بازنشستگان برای جورج کلونی

انجمن بازنشستگان آمریکا (AARP) اعلام کرد یک جایزه افتخاری به جورج کلونی اهدا می‌کند.

به نقل از ورایتی، جورج کلونی جایزه افتخاری یک عمر دستاورد هنری را از مجله انجمن بازنشستگان آمریکا دریافت می‌کند.

در بیانیه این انجمن آمده است. ترکیبی از هوشمندی، سخت‌کوشی و تجربیات نمایشی این بازیگر نشان دهنده این است. که کلیشه‌هایی که درباره سالمند شدن وجود دارد. چقدر نادرست هستند.

این جایزه همچنین به دلیل یک عمر فعالیت هنری در هالیوود که به دهه ۱۹۹۰ باز می‌گردد. و با ایفای نقش دکتر داگ راس در «ای‌آر» برجسته می‌شود. تا فیلم‌های متاخری چون «ای برادر کجایی؟» و «یازده یار اوشن» و «بالا در هوا» به وی اهدا می‌شود. کلونی اولین کارگردانی خود را سال ۲۰۰۲ با ساخت «اعتراقات یک ذهن خطرناک» انجام داد و جدیدترین فیلمی که ساخته «آسمان نیمه شب» و «تبصره ۲۲» بوده است. به جز فعالیت‌های بازیگری وی به عنوان یک بشردوست فعالیت می‌کند.

آنت بنینگ، رابرت دنیرو، هلن میرن و رابرت ردفورد از دیگر چهره‌هایی هستند. که در سال‌های پیش با اهدای این جایزه از آنها تجلیل شده است.

برنامه‌های سینما برای بزرگ‌سالان انجمن بازنشستگان آمریکا به مبارزه با سن‌گرایی در سینما می‌پردازد و ۲۰ سال است. که با حمایت از فیلم‌هایی برای افراد بالای ۵۰ سال و با توجه به جمعیتی که سن بیشتری دارند، تلاش دارد تا به هالیوود و صنعت سینما یادآوری کند. تا این بخش جامعه به فراموشی سپرده نشوند.

در مراسمی که ۲۸ مارس به صورت مجازی برگزار می‌شود. این جایزه به جورج کلونی اهدا خواهد شد. این برنامه از پی‌بی‌اس به صورت مسققیم پخش می‌شود. علاوه بر این از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ و برنامه‌های تلویزیونی نیز تجلیل می‌شود.

انجمن بازنشستگان بزرگ‌ترین انجمن غیرانتفاعی غیردولتی آمریکاست که برای افراد بالای ۵۰ سال فعالیت می‌کند و سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۸ میلیون عضو داشت. مجله و بولتن این انجمن که برای اعضا ارسال می‌شود. دو نشریه پرتیراژ آمریکا هستند.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا