سینمای جهان

«خورشید» در بفتا هم ناکام ماند

فهرست بلند نامزدهای جوایز بفتا سال ۲۰۲۱ اعلام شد.

به نقل از ورایتی، روز گذشته ۴ فوریه، بفتا در حالی از فهرست بلند نامزدهای امسال خود رونمایی کرد. که در بخش فیلم های بین الملل این رویداد، با وجود نامزدی ۱۵ فیلم نامی از فیلم «خورشید» نماینده سینمای ایران به چشم نمی خورد.

در بخش فیلم های بین الملل امسال بفتا، ۱۵ فیلم که در فهرست بلند نامزدها جای گرفته اند. شامل «دور دیگر»، «باکورائو»، «دسته جمعی»، «رفقای عزیز!»، «دیگر اینجا نیستم»، «زندگی پیش رو»، «بینوایان»، «میناری»، «مامور نفوذی»، «فرمان جدید»، «نقاش و دزد»، «کجا می روی آید؟»، «خرابکار سیستم»، «خائن» و «شکارچیان ترافل» هستند.

در جوایز بفتا امسال فیلم های «سنت ماود»، «بلک باتم مارینی»، «سرزمین آواره ها»، «دادگاه شیکاگو ۷» و «آمونیت» پیشتاز نامزدها لقب گرفتند.

قرار است. در روز ۹ مارس امسال فهرست نهایی نامزدهای بفتا اعلام شود. و اهدای جوایز نیز روز ۱۱ آوریل انجام می شود.

از نکات فهرست بلند نامزدهای امسال می توان به حضور رامین بحرانی سینماگر ایرانی-آمریکایی در میان ۲۰ نامزد کارگردانی و فیلمنامه اقبتاسی بفتا برای فیلم «ببر سفید» اشاره کرد.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا