سینمای جهان

جوایز «سزار» فرانسه نامزدهای خود را شناخت

جوایز «سزار» به عنوان معتبرترین جایزه سینمایی در فرانسه ، فهرست نامزدهای سال ۲۰۲۱ خود را اعلام کرد.

به نقل از ورایتی، فیلم «چیزهایی که می بینیم، چیزهایی که انجام می دهیم» ساخته «امانوئل موره» با نامزدی در ۱۳ بخش از جوایز سزار، موسوم به اسکار سینمای فرانسه پیشتاز این جوایز نام گرفت.

این فیلم که بخشی از برنامه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ بود. روایتگر مجموعه ای از داستان هایی از عشق، دوستی و خیانت است. و در آن «کاملیا جوردانا»، «نیلس اشنایدر» و «ونسنت مک کین» نقش آفرینی می کنند. در شاخه های چون بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگری نامزد جایزه سزار شده است.

«چیزهایی که می گوییم، چیزهایی که انجام می دهیم» که با عنوان «روابط عاشقانه» نیز شناخته می شود. پیش از این موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جوایز لومیر فرانسه نیز شده است.

فیلم «خداحافظ مورون» ساخته «آلبرت دوپونته» و «تابستان ۸۵» به کارگردانی «فرانسوا اوزون» نیز هر یک در ۱۲ شاخه از جوایز سزار ۲۰۲۱ نامزد کسب جایزه شده اند. و فیلم «دو نفر از ما» ساخته «فیلیپو منگتی» که امسال نماینده سینمای فرانسه در جوایز اسکار است. و به جمع ۱۵ نامزد اولیه شاخه بهترین فیلم بین المللی راه یافته هم در چهار شاخه جوایز سزار شانس کسب جایزه دارد.

مراسم اعطای جوایز چهل و ششمین دوره جوایز سزار روز ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) برگزار می شود.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا