سینمای جهان

کارگردان “انگل” فیلم جدید می‎‌سازد

بونگ جون هو کارگردان مشهور کره‌ای اعلام کرد که نگارش نخستین فیلمنامه‌اش را پس از "انگل"، به پایان رسانده است.

بونگ جون هو کارگردان کره‌ای برنده جایزه اسکار فیلم “انگل” در جریان یک گفت و گو از به پایان رسیدن نگارش جدیدترین فیلمنامه‌اش خبر داد.

بونگ جون هو در سال ۲۰۲۰ نگارش همزمان دو فیلمنامه را آغاز کرده بود. در گفت و گو با “رایان جانسون” بیان کرد:” زمانی که مشغول نوشتن این دو فیلمنامه بودم احساس می‌کردم. مغزم را به دو نیم تقسیم کرده بودم. اما نوشتن یکی از این دو فیلمنامه را هفته گذشته به پایان رساندم.”

این کارگردان پیش از این اعلام کرده بود. که یکی از این دو فیلمنامه، انگلیسی و دیگری کره‌ای خواهد بود. فیلم کره‌ای در سئول ساخته می‌شود و ژانر آن مشخص نیست. اما فیلم انگلیسی که یک فیلم درام خواهد بود. بر اساس یک داستان واقعی که در سال ۲۰۱۶ به وقوع پیوسته است. ساخته خواهد شد. و انتظار می‌رود. نیمی از فیلم در انگلستان و نیمی دیگر در ایالات متحده آمریکا فیلمبرداری شود.

پیش از انتشار خبر نگارش فیلمنامه‌ها به نظر می‌رسید. بونگ جون هو پس از درخشش “انگل” در جشنواره فیلم “کن” و جوایز اسکار برای مدت طولانی استراحت کند.

بونگ جون هو با فیلم “انگل” تاریخ‌ساز شد. و پس از کسب جایزه نخل طلای کن، توانست برای اولین بار به طور همزمان جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی و بهترین فیلم را از آن خود کند. اتفاقی که در تاریخچه حدودا صدساله جوایز اسکار بی‌سابقه بود.  “بونگ” همچنین به عنوان نخستین کره‌ای که به سمت رئیس هیات داوران ونیز منصوب می‌شود بار دیگر تاریخ‌ساز شد.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا