سینمای جهان

صداپیشگی فیلم انیمیشن «شانس» با جین فوندا

صداپیشگی یکی از نقش‌های اصلی «شانس» فیلم انیمیشن اپل و اسکای دنس را جین فوندا انجام می‌دهد.

به نقل از ورایتی، بازیگر برنده اسکار از صداپیشگان فیلم «شانس» خواهد بود. جین فوندا رابطه طولانی مدتی با «اسکای دنس میدیا» دارد که تهیه کننده سریال «گریس و فرانکی» بوده و این انیمیشن را نیز تهیه می‌کند.

در این انیمیشن فوندا صداپیشه نقش اژدها خواهد بود. که از شخصیت آن به عنوان خوش‌شانس‌ترین موجود باستانی در سراسر زمین یاد شده است. این اژدها زیبا، شیک، قدرتمند و قابل قبول است. و وقتی با بدشانسی روبه‌رو می‌شود. باید یا با ترس خود روبه‌رو شود. یا برای همیشه با خطر از دست رفتن خوش شانسی کنار بیاید.

این فیلم را پگی هولمز کارگردان «اسرار بال‌ها» کارگردانی می‌کند. و فیلمنامه آن را کیل موری که فیلمنامه «ماشین‌ها» را نوشته بود، می‌نویسد.

قبلاً اما تامپسون برای صداآفرینی یکی از شخصیت‌های دیگر این انیمیشن انتخاب شده بود. اما از این پروژه بیرون رفت. زیرا متوجه شد جان لسِتر با استعفا از پیکسار به این کمپانی پیوسته است. فوندا جایگزین تامپسون نشده بلکه نقش یک شخصیت جدید را ایفا می‌کند. که در بازنویسی فیلم به آن اضافه شده است.

فوندای ۸۳ ساله ۲ جایزه اسکار در کارنامه دارد، ۷ گلدن گلوب برده، ۲ بفتا و یک جایزه امی دریافت کرده و ۲ نامزدی تونی کسب کرده است.

هفته آینده وی با دریافت جایزه سیسیل بی دومیل ۲۰۲۱ در مراسم گلدن گلوب تجلیل می‌شود. وی قبلاً از موسسه فیلم آمریکا جایزه یک عمر دستاورد هنری را نیز گرفته است.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا