سینمای جهان

راسل کرو در نقش هنرمند مطرح آمریکایی

راسل کرو بازیگر مطرح نیوزلندی برنده جایزه اسکار به فیلم زندگینامه ای پر ستاره «روتکو» پیوست.

به نقل از ددلاین، راسل کرو با سم تیلور جانسون کارگردان فیلم «پنجاه طیف خاکستری» کارگردانی درام پر از ستاره «روتکو» پیوست.

اشلینگ فرنچوسی بازیگر نوظهور فیلم «بلبل» در کنار راسل کرو (ذهن زیبا)، آرون تیلور جانسون (حیوانات شب‌زی)، مایکل استالبرگ (مرا با نام خودت صدا کن) و جارد هریس (چرنوبیل) در فیلم ایفای نقش خواهند کرد.

در این فیلم راسل کرو نقش مارک روتکو هنرمند نقاش را ایفا می کند. و اشلینگ فرنچوسی هم نقش دختر این هنرمند را بازی خواهد کرد.

«روتکو» داستان کیت روتکو دختر مارک روتکو هنرمند است. که برای تکریم میراث پدرش پایش به یک نبرد قانونی علنی کشیده شد.

فیلم براساس کتاب «میراث مارک روتکو» نوشته لی سلدس ساخته می شود، فیلمنامه این کار را نیز لارا وود نوشته است.

مارک روتکو نقاش تحسین شده آمریکایی لیتوانیایی تبار است. او پیروی خود از هر جنبش هنری را رد می کرد. با این حال از او به عنوان هنرمند سبک اکسپرسینویسم انتزاعی و یکی از بزرگترین نقاشان آمریکایی سده بیستم یاد می شود. روتکو در سال ۱۹۷۰ در شصت و هفت سالگی به زندگی خود خاتمه داد. از این هنرمند دو فرزند به جا ماند. که یکی از آنها کیت نام داشت. همان دختری که در ۱۹ سالگی وارد دعواهای قانونی برای میراث پدرش شد.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا