سینمای جهان

بندیکت کامبربچ: زندان گوانتانامو تعطیل شود

بازیگر بریتانیایی پس از بازی در فیلم «موریتانیایی» گفت زندان گوانتانامو باید تعطیل شود.

به نقل از نیوز، بندیکت کامبربچ بازیگر بریتانیایی که در فیلم «موریتانیایی» بازی کرده از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواست زندان گوانتانامو را ببندد.

این بازیگر در مصاحبه‌ای با «ایندیپندنت» این درخواست را مطرح کرد. و گفت بازی در «موریتانیایی» موجب شد. تا اطلاعاتی درباره خلیج گوانتانامو به دست بیاورد. وی بازیگر و تهیه‌کننده این فیلم است. که بر مبنای خاطرات محمدو ولد الصالحی زندانی سابق گوانتانامو که سال ۲۰۱۵ منتشر شد، ساخته شده است. کوین مک‌دونالد کارگردانی فیلم را انجام داده است.

بازیگر «دکتر استرنج» در پاسخ به این پرسش که آیا امیدوار است بایدن در آینده زندان گوانتانامو را تعطیل کند یا نه گفت: امیدوار باشم؟ من از او این درخواست را دارم. این زندان پرهزینه‌ترین زندان روی زمین است و نتیجه‌اش چیست؟ دادستان‌های آن کجا هستند؟ این زندان فقط یک هزینه اقتصادی وحشتناک دارد و هیچ نتیجه‌ای هم نداشته است.

وی در ادامه افزود: مشکل حقوق بشر هم وجود دارد. یک گل به خودی فجیع است. معتقدم برای جهان آزاد اینکه افراد را از طریق اجرای احکام خاص زندانی کنید، آنها را شکنجه کنید، به زور اعتراف کنند و این اعترافات در دادرسی به کار گرفته شود، یعنی واقعاً خطرناک و غیرضروری و بی‌فایده است. افراد زیادی در آنجا رنج کشیده‌اند.

فیلم «موریتانیایی» نامزدی پنج جایزه بفتا را به دست آورده که بهترین فیلم و بهترین فیلم بریتانیایی از جمله آنهاست. جودی فاستر برای بازی در نقش وکیل الصلاحی برنده گلدن گلوب بهترین بازیگر زن نقش مکمل امسال شد.

فیلم درباره محمدو ولد الصلاحی است که در آمریکا بازداشت شد و بدون اینکه محاکمه شود ۱۴ سال زندانی بود. وی در نهایت با کمک ۲ وکیل مدافع و یک دادستان نظامی که نقشش را بندیکت کامبربچ ایفا کرده توانست از این زندان رهایی یابد.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا