سینمای ایران

شگفتی بزرگ داوری جشنواره 39 ؛ حذف هدیه تهرانی

لیست نامزدهای سی و نهمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر منتشر شد و شگفتی بزرگ لیست اعلامی، نبود نام هدیه تهرانی در میان اسامی بهترین بازیگر نقش اول زن بود

وحید سعیدی روزنامه نگار نوشت: این جمله کلیشه ای را حتما زیاد شنیده اید که می گویند: «داوری سلیقه ای است»، عبارتی که دستاویز مسئولین جشنواره در ادوار مختلف شده و هربار اعتراضی به ترکیب نامزدها می شود. یا خودشان یا اعضای هیات داوری این جمله را خرج می کنند. و می گویند: «این سلیقه و انتخاب ما بوده و قطعا اگر افراد دیگری بودند. انتخاب های متفاوتی نسبت به ما داشتند» این حرف به شدت کلیشه ای را به احتمال زیاد از دهان اعضای هیات داوران جشنواره امسال هم خواهیم شنید. اما در پاسخ به این مدعا باید بگوییم نادیده گرفتن بازی «هدیه تهرانی» در فیلم «بی همه چیز» نهایت بی سلیقه گی و حتی کج سلیقه گی است.

بر مبنای چه فاکتوری های هیات داوری به این جمع بندی رسید. که از کنار یکی از بهترین و تکنیکی ترین بازی های سال های اخیر سینمای ایران به راحتی عبور کنند. هیات داوران باید دلایلشان برای اینکه بازی هدیه تهرانی برای نقش «لی لی» حتی شایسته نامزدی هم تشخیص داده نشده. را ذکر کنند. تا شاید خیلی متوجه شوند. که حتما درباره اینکه او در این فیلم درخشان بوده اشتباه کرده اند. مگر می شود بازی یک بازیگر به چشم مخاطب عام و خاصی که به تماشای «بی همه چیز» نشسته، بیاید، منتقدان متفق القول بازی او را تحسین کنند. اما از داوران محترم رای کافی برای ورود به جمع نامزدها به دست نیاورد.

یک بازیگر برای جان بخشیدن به نقش اش چه کار باید انجام دهد. هیات داوران از یک بازی خوب و استاندارد که شایسته نامزدی باشد. چه توقعی داشته که بازی کامل هدیه تهرانی آن را برآورده نکرده است. امیدوارم پاسخ آنها این نباشد. که بازی هدیه تهرانی سلیقه این هیات داوران نبوده است!

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
سینما دیلی

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا