سینمای ایرانسینمای جهان

ترانه علیدوستی با اورکا در دوحه قطر

"اورکا" نخستین تجربه بلند سینمایی سحر مصیبی در مقام کارگردان به حساب می‌آید که ترانه علیدوستی و مهتاب کرامتی در آن نقش آفرینی کرده‌اند.

فیلم “اورکا” ساخته سحر مصیبی یکی از 48 پروژه از کشورهای مختلف جهان است. که امسال در رویداد سالانه “قُمرهموسسه فیلم دوحه پذیرفته شده است.

“کلر دنی”، “جیمر گری” و “جسیکا هاسنر” به عنوان سه کارگردان در کنار “مارک مانگینی” صدابردار و “فیدون پاپامیشل” فیلمبردار نامزد اسکار، پنج سینماگری هستند. که به عنوان اساتید سینمایی تجربیات خود را در قالب برگزاری کارگاه های تخصصی در اختیار فیلمسازان برگزیده برنامه سالانه استعدادیابی موسسه فیلم دوحه خواهند کرد.

هفتمین دوره رویداد سالانه استعدادیابی موسسه فیلم دوحه با عنوان “قُمره” امسال 48 پروژه بین المللی شامل 30 فیلم بلند، 6 سریال و 12 فیلم کوتاه را در مراحل مختلف تولید از 21 کشور جهان انتخاب کرده است. و فیلم “اورکا” ساخته سحر مصیبی محصول مشترک ایران و قطر نیز در بخش آثار بلند داستانی انتخاب شده است.

“اورکا” نخستین تجربه‌ی بلند سینمایی سحر مصیبی در مقام کارگردان به حساب می‌آید. که ترانه علیدوستی، مسعود کرامتی، مهتاب نصیرپور، محمد رشنو، حسن زارعی، سپیده علایی، آرمیک قریبیان، فاطمه نیشابوری، حمیده حمیدی و حضور مهتاب کرامتی در آن نقش آفرینی کرده اند.

هفتمین دوره از رویداد “قُمره” موسسه فیلم دوحه که ویژه فیلمسازان فیلم اول و دوم است. با هدف ایجاد فضا برای صداهای جدید در سینما از تاریخ 12 تا 17 مارس (22 تا 27 اسفند) به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

 

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا