موسیقی

آلبوم «از روزهای نبودن» هومن دهلوی منتشر شد

آلبوم «از روزهای نبودن» به آهنگسازی هومن دهلوی و خوانندگی سالار عقیلی بر اساس اشعاری از سیاوش کسرایی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«از روزهای نبودن» عنوان یکی از تازه ترین آثار موسیقایی به آهنگسازی هومن دهلوی و خوانندگی سالار عقیلی است. که به تازگی در دسترس شنوندگان قرار گرفت.

«از روزهای نبودن» دربرگیرنده هشت قطعه ارکسترال با نام‌های «زندگی زیباست». بر اساس شعری از سیاوش کسرایی، «هبوط». برای تنبور و ارکستر زهی، «نقش خیال». بر روی سه رباعی از خیام، «فانتزی برای پیانو و ارکستر زهی». «خانه‌ام ابری است». بر اساس شعر نیما یوشیج، «فانتزی برای قانون و ارکستر»، «خواب دشت». برای نی و ارکستر زهی و هارپ و «سپیدار». بر روی شعری از بیژن ارژن است. همراهی قطعات آوازی با سالار عقیلی و تکنوازی سازها توسط وفا واقفی، داود ورزیده، پریچهر خواجه و فراز کاویانی انجام گرفته است.

هومن دهلوی آهنگساز و تنظیم کننده «از روزهای نبودن» درباره نحوه شکل گرفتن این مجموعه گفت: از روزهای نبودن» شامل آثار با کلام و بی‌کلام است. که در فاصله ی بیش از ۲ دهه ساخته شده‌اند. آثار با کلام بر مبنای علاقه شخصی‌ام به اشعار شاعران دوران مختلف شکل گرفته. که هر کدام به شیوه‌ای متفاوت، با توجه به مفهوم و ظرایف شعری از لحاظ ملودی، هارمونی، فرم و سازبندی (ارکستراسیون) به نگارش درآمده است.

آثار بی‌کلام این مجموعه نیز با در نظر گرفتن لزوم تداوم اینگونه آثار، به خصوص برای ارائه شخصیت مستقل و توانایی سازهای ایرانی در مقام تک‌نواز در پیشگاه ارکستر ساخته شده‌اند.

«از روزهای نبودن» از سوی موسسه فرهنگی هنری «نغمه هزاردستان» منتشر شده است.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا