تلویزیون

شرح مهمترین اخبار از نگاه روزنامه‌های جهان

خبر نخست بسیاری از خبرگزاری ها و روزنامه های امروز جهان درباره ویروس اُمیکرون است. سازمان بهداشت جهانی می گوید، با وجود گستردگی ویروس اُمیکرون هنوز هیچ مرگی حاصل از آن در جهان گزارش نشده است. آمریکا و استرالیا، آخرین کشورهایی هستند که از انتقال ویروس اُمیکرون، خبر می دهند.

آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ در شرح مهمترین اخبار روز یکشنبه ـ ۱۴ آذر ماه و روزنامه های امروز جهان می‌نویسد:

اُمیکرون بی قربانی

شرح مهمترین اخبار از نگاه روزنامه‌های جهان

دی ولت روزنامه آلمان می‌نویسد: نگرانیم در روزهای کریسمس شاهد اوج غمناک در موج کووید۱۹ در آلمان باشیم.
اکونومیست هم می‌گوید: اُمیکرون تهدید و مصیبتی است. اما اینکه چقدر می‌تواند بد باشد، هنوز یک راز است.

یک ملت

شرح مهمترین اخبار از نگاه روزنامه‌های جهان

ال موندو روزنامه اسپانیایی نوشت: جو بایدن، هنوز نگاه به اوکراین دارد. می‌گوید گمان می‌کند. روسیه، در آستانه ۲۰۲۲، به اکراین حمله کند.
باور بایدن این است که یکصد و هفتاد و پنج هزار سرباز در این حمله نظامی، حضور داشته باشند. با این باور، تهدیدهای تجاری میان آمریکا و روسیه، بالا گرفته است. روسیه می‌گوید، ما روس و اوکراینی یک ملت هستیم.
نگاه اکونومیست روزنامه انگلیسی، اما متفاوت است. می‌نویسد: روسیه می‌گوید وعده دیداری میان ولادیمر پوتین و جو بایدن با کنفرانس ویدیو داده شده است.

آمریکای بایدن نومیدکننده است

شرح مهمترین اخبار از نگاه روزنامه‌های جهان

لوفیگارو روزنامه فرانسه نگاهی منتقدانه به جو بایدن دارد. می‌نویسد: جو بایدن، ده ماه است. که بر کرسی رئیس جمهوری آمریکا تکیه زده است. او تا به امروز بخش بزرگی از  آمریکایی‌ها را از خود نومید ساخته است.
همه‌گیری ویروس کووید، تورم، مهاجرت، سیاست‌های خارجی و اصلاحات داخلی در آمریکای بایدن نومیدکننده است. او وعده دستیابی به اقتدار آمریکا را داد، اما پس از گذشت نزدیک به یک سال، گامی به پیش بر نداشته است. در آمریکا هم او رو در رو با شکست‌های انتخاباتی است. در ویرجینیا و نیوجرسی اقتدار دموکرات ها از دست رفت.

در حاشیه خبر های امروز آمده است:

بمب هفتاد ساله

وال ستریت جورنال روزنامه آمریکایی نوشت: یک بمب مانده از جنگ جهانی دوم در مونیخ منفجر شده و چهار نفر را مجروح ساخت. در یک عملیات ساخت و ساز، بمبی که بیش از هفتاد سال قدمت داشت، ناگهان منفجر شد. بمب در یک حمله هوایی از یک بمب افکن پرتاب شده، عمل نکرده و تا به امروز در نزدیکی ایستگاه اصلی قطار در مونیخ به تقریب سالم مانده بود. همه پنجره‌های ساختمان‌های اطراف بمب، فرو ریختند.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا