سینمای جهان

احتمال تعویق جشنواره فیلم برلین ۲۰۲۱

با افزایش شیوع ویروس کرونا در آلمان و سراسر قاره اروپا، گمانه زنی هایی درباره عدم برگزاری جشنواره فیلم برلین در تاریخ مقرر در ماه فوریه مطرح شده است.

به نقل از ددلاین، هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین قرار است، طبق آنچه تاکنون اعلام شده از تاریخ ۱۱ تا ۲۱ فوریه (۲۳ بهمن تا ۳ اسفند) به صورت حضوری و با برگزاری آنلاین بازار فیلم اروپا برگزار شود اما با اوج گیری دوباره شیوع ویروس کرونا در آلمان، شایعاتی درباره زمان برگزاری این رویداد مهم سینمایی شکل گرفته است.

مسئولان جشنواره فیلم برلین از رصد دقیق شرایط شیوع ویروس کرونا و بررسی امکان برگزاری این رویداد سینمایی در تاریخ اصلی و همچنین دیگر گزینه ها خبر داده اند و اعلام کردند، اطلاعات بیشتری در این باره به زودی منتشر میشود.

لحن برگزارکنندگان جشنواره برلین در مقایسه با دو سه هفته پیش تغییر یافته که اعلام کرده بودند. هنوز برای تصمیم گیری درباره لغو جشنواره خیلی زود است. و در حال آماده سازی جشنواره برای برگزاری حضوری در ماه فوریه با کاهش تعداد فیلم ها هستند.

با توجه به شرایط کنونی کرونا در اروپا و آلمان، بسیاری انتظار دارند. بزرگ ترین جشنواره سینمایی جهان از نظر حضور مخاطبان، در سال آینده میلادی به تعویق بیافتد. و برخی دیگر نیز از همین حالا اعلام کرده اند. به سبب محدودیت های سفری و شرایط کرونا قادر به حضور در برلیناله ۲۰۲۱ نخواهند بود.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آلمان افزایش یافته و در دو روز گذشته به ترتیب ۶۲۲ و ۵۴۲ نفر بوده است.

با در نظر گرفتن این موضوع که احتمال دسترسی گسترده به واکسن کرونا حداقل تا بهار سال آینده کم است. گمانه زنی هایی نیز درباره به تعویق افتادن جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ نیز مطرح شده است. که قرار است ۱۴ تا ۲۵ می (۲۴ اردیبهشت تا ۴ خرداد) در فرانسه برگزار شود.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
ایسنا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا