سینمای جهان

برایان کرانستون از نبود فرهنگ بخشش انتقاد کرد

بازیگر «برکینگ بد» در مصاحبه‌ای به مناسبت سال نو از ایده «فرهنگ تحریم» انتقاد کرد.

به نقل از ایندپندنت، برایان کرانستون بازیگر سریال «برکینگ بد» در مصاحبه‌ای جدید از ایده «فرهنگ تحریم» انتقاد کرد و گفت مردم امروز بخشش کمتری دارند.

این اصطلاح به معنی رسوا کردن و محکوم کردن عمومی فردی شناخته می‌شود که عملی انجام داده یا چیزی بیان کرده که توهین‌آمیز تلقی می‌شود.

در ویدئوی این مصاحبه که از سوی آسوشیتدپرس به اشتراک گذاشته شده بازیگر «برکینگ بد» در آستانه سال نو می‌گوید: ما داریم در این فرهنگ زندگی می‌کنیم و افرادی را که اشتباه می‌کنند حالا چه به عمد یا تصادفی- بدنام می‌کنیم. بخشش در جهان ما کمتر شده است.

وی افزود: فکر می‌کنم ما متأسفانه در محیطی خشن حضور داریم. جوامع ما سخت‌تر، بی‌درک‌تر، کمتر شکیبا و نابخشنده‌تر شده‌اند.

کرانستون ادعا کرد که از خودش در مورد جایگاه «بخشش» در جامعه معاصر سوال می‌کند. وی گفت: فکر می‌کنم نیاز داریم تا نگاه دیگری به این فرهنگ بیندازیم و نفس عمیقی بکشیم و درک کنیم که بخشش و بخشیده شدن به معنی ضعف نیست بلکه از نقاط قوت انسان است.

کرانستون یادآوری کرد که در نتیجه تحریم جامعه برخی از افراد شناخته شده برای بقیه زندگی‌شان از مورد توجه جامعه بودن طرد شده‌اند.

مفهوم «فرهنگ تحریم یا نادیده گرفتن» به موضوع بسیاری از مباحث عمومی بدل شده است. مدافعان این فرهنگ اغلب معتقدند که این اصطلاح که معنایی منفی دارد با مفهوم پاسخگویی همراه است و به این معنی است که افراد باید در برابر رفتار و گفتار خود مسئولیت‌پذیر باشند.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا