سینمای جهان

جورج میلر جایزه فیلمساز سال را برای تدوین صدا دریافت می‌کند

کارگردان «مد مکس» برای خلاقیت‌های فیلم‌هایش با جایزه سالانه فیلمساز برتر از تدوین‌گران صدا تجلیل می‌شود.

به نقل از هالیوود ریپورتر، گروه تدوین‌گران صدای سینما قصد دارد. در شصت‌وهشتمین دوره جوایز خود که به زودی برگزار می‌شود. جایزه سالانه فیلمساز برتر خود را به جورج میلر اهدا کند.

این نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده «مد مکس» که قسمت‌های بعدی آن یعنی «مد مکس ۲: مبارز جاده»، «مد مکس فرای گنبد صاعقه» و «مد مکس: جاده خشم» را کارگردانی کرد.

«جاده خشم» توانست برنده ۶ جایزه اسکار از جمله بهترین تدوین‌گری صدا و میکسینگ صدا شود.

در سال ۲۰۰۷، میلر به خاطر «خوش قدم» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن سال شد. او همچنین تا به حال به خاطر «عزیز» و «روغن لورنزو» موفق به کسب نامزدی دریافت جایزه اسکار شده است.

مارک لانزا رییس گروه تدوین‌گران صدای سینما در بیانیه‌ای گفت: جورج میلر ژانر اکشن را از طریق فیلم‌های «مد مکس» عوض کرد و در ساخت فیلم‌های فوق‌العاده متفاوتی از جمله «ساحره‌های ایست‌ویک»، «روغن لورنزو»، «عزیز و خوش قدم» درست به همان اندازه موفق بوده است.

وی اضافه کرد: او نمایانگر هنر فیلمسازی در بهترین حالتش است.

میلر هم در بیانیه‌ای گفت: این تشویق عظیمی است. من ابتدا از طریق حس بصری به سمت فیلم جذب شدم، اما بعد دریافتم صدا یکی از بخش‌های اساسی درک داستان است. بنابراین من کاملاً جذب صدای سینما شده‌ام. به همین دلیل است که این جایزه تا این حد برایم مهم است.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا