سینمای جهان

«خورشید» میان برترین های مک کارتی برای اسکار 2021

تاد مک کارتی منتقد سینما در سایت ددلاین، فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی را در میان پنج فیلم برتر خود قرار داد.

به نقل از روابط عمومی پروژه، تاد مک کارتی منتقد سینما، در سایت نشریه سینمایی ددلاین طی یادداشتی ۵ فیلم برگزیده خود را از میان ۱۵ نامزد نهایی اسکار غیرانگلیسی زبان، معرفی کرد. که «خورشید» ساخته مجید مجیدی در این لیست قرار دارد.

«مردی که پوست خود را فروخت» به کارگردانی کوثر بن هانیا از تونس، «رفقای عزیز» به کارگردانی آن دری کونچالوفسکی از روسیه، «یک خورشید» به کارگردانی چونگ مونگ-هونگ از تایوان، «کجا رفتی آیدا؟»به کارگردانی جاسمیلا زبانیچ از بوسنی و هرزگوین و «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی از ایران در این لیست پنج تایی قرار دارند.

مک کارتی درباره فیلم مجیدی نوشته است. «پنجمین نامزد برحق و شایسته این لیست باید «خورشید» مجید مجیدی از ایران باشد. که به سیاق فیلم‌های این کارگردان، بر کودکان خیابانی متمرکز است. که از سن کم یاد می‌گیرند. چگونه با چالش‌های این زندگی کنار بیایند. علی رغم اتمسفر ناراحت کننده فیلم، مجیدی با دیدی باز و روحیه‌ای سخاوتمندانه با شیوه‌ای غیر فاصله گذارانه (کاتارسیس محور) و با تمام وجود به جنبه‌های مثبت روح انسان می‌پردازد. و بر این باور است. که خوبی‌ها عموماً می‌توانند. بر بدی‌ها غلبه کنند.

او در پایان نوشت: این پنج فیلم گزینه‌های قاطعانه من به عنوان نامزدهای بهترین فیلم بلند بین‌المللی سال خواهد بود. اما مطمئناً موارد خوب دیگری نیز در میان سایر نامزدها وجود دارند.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
مهر

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا