سینمای جهان

سه اسپین‌آف جدید برای «بازی تاج ‌و تخت» تایید شد

شبکه‌ی HBO به گسترش دنیای «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) ادامه می‌دهد.

پنجشنبه این هفته گزارش شد که این شبکه‌ی کابلی در حال توسعه‌ی سه ایده‌ی جدید برای سه پروژه در دنیای فانتزی «جرج آر.آر. مارتین» است. این سریال‌های اسپین‌آف «مار دریایی» (Sea Snake) یا «سفرهای دریایی» (Voyages)، «فلی باتم» (Flea Bottom) و «۱۰۰۰۰ کشتی» (10000 Ships) نام دارند. شبکه‌ی HBO در حال توسعه‌ی یک سریال انیمیشن در دنیای «بازی تاج ‌و تخت» نیز هست.

پروژه‌ی «مار دریایی» تکامل‌یافته‌تر از دو طرح دیگر است. و گروهی از نویسندگان از جمله «برونو هلر» برای پیش‌برد فیلمنامه استخدام شده‌اند. دو پروژه‌ی دیگر در سطح ایده باقی مانده‌اند. و هنوز نویسنده‌ای برای نگارش آن‌ها انتخاب نشده است. این سه پروژه به اسپین‌آف احتمالی دیگری که از رمان کوتاه «داستان‌های دانگ و اگ» (Tales of Dunk & Egg) مارتین اقتباس خواهد شد می‌پیوندند.

داستان «۹ سفر دریایی» (9 Voyages) سفرهای دریایی «کورلیس ولاریون» با کشتی «مار دریایی» را روایت می‌کند. کورلیس به مکان‌هایی به نام پنتوس، دراگون‌استون و مناطق جنوبی وستروس و لیس، تایروش و میر سفر می‌کند.

پروژه‌ی «فلی باتم» داستانی روایت می‌کند. که در یکی از مناطق فقیرنشین «کینگز لندینگ» با خیابان‌های هزارتو-گونه و باریک و بی‌نور که مملو از می‌کده و فاحشه‌خانه است. روی می‌دهد. این مناطق در چهار فصل اول «بازی تاج ‌و تخت» به تصویر کشیده شد.

پروژه‌ی بعدی «۱۰۰۰۰ کشتی» خواهد بود. که ارجاعی است. به سفرهای «پرنس نایمریا» و بازماندگان «رومارس» به اسوس و دورن پس از شکست از «والیرین» در «جنگ اسپایس دوم». این مهاجرت حدود ۱۰۰۰ سال پیش از وقایع مجموعه‌ رمان‌های «نغمه یخ و آتش» که «بازی تاج ‌و تخت» بر اساس آن‌ها تولید شد روی می‌دهد.

«کیسی بلویز» ماه گذشته گفته بود:

که شبکه‌های HBO و HBO Max در حال توسعه‌ی چند پروژه‌ی مختلف‌اند. «در مورد دیگر مناطق در حال مذاکره‌ایم. دنیای جرج آر.آر. مارتین بسیار عظیم است. و نکته‌ی جالبش این است. که نه فقط عظیم است. بلکه نقشه‌های بسیاری از تاریخ آن ترسیم شده. بنابراین، یکی از جذابیت‌های مهم «خاندان اژدها» این است. که تاریخی را به تصویر می‌کشد. که به سریال «بازی تاج ‌و تخت» منتهی می‌شود. و انشعابات زیادی وجود دارد. فرصت‌ها و داستان‌های زیادی برای بازگو کردن وجود دارد.»

شبکه‌ی HBO به گسترش دنیای «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) ادامه می‌دهد. پنجشنبه این هفته گزارش شد که این شبکه‌ی کابلی در حال توسعه‌ی سه ایده‌ی جدید برای سه پروژه در دنیای فانتزی «جرج آر.آر. مارتین» است. این سریال‌های اسپین‌آف «مار دریایی» (Sea Snake) یا «سفرهای دریایی» (Voyages)، «فلی باتم» (Flea Bottom) و «۱۰۰۰۰ کشتی» (10000 Ships) نام دارند.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
30نما

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا