سینمای ایران

خیز فیلم‌ها برای حضور در فجر ۳۹

با اعلام رسمی برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر، شمار فیلم‌هایی که برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کرده‌اند رو به افزایش است.

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر در نشست خبری فجر ۳۹ شنبه ۱۵ آذرماه، خبر برگزاری قطعی سی‌ونهمین دوره این رویداد سینمایی را در بهمن ماه اعلام کرد. این در حالی است که طبق گفته وی، با توجه به شرایط کرونا. ممکن است هیچ‌کدام از آثار جشنواره برای عموم یا حتی اهالی رسانه. منتقدان و سینماگران به نمایش درنیایند.

با گذشت ۳ روز از نشست خبری فجر ۳۹ دبیر جشنواره و حذف قطعی گزینه نمایش آنلاین آثار، سازندگان ۶ فیلم سینمایی حضور فیلم‌های خود را در جشنواره امسال اعلام کرده‌اند.

۱۸ آذرماه خبر حضور دو فیلم «زد و بند» به کارگردانی داود نوروزی و تهیه‌کنندگی مقصود جباری و «اتومبیل» به کارگردانی علی میری رامشه و تهیه‌کنندگی علی عبدالعلی‌زاده در جشنواره فیلم فجر سی‌ونهم اعلام شد.

یکشنبه ۱۶ آذرماه نیز باشگاه فیلم سوره از رقابت فیلم سینمایی «مصلحت نظام» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه در این دوره از جشنواره خبر داد.

محمدرضا مصباح تهیه‌کننده فیلم «یدو» در گفتگو با آنا، حضور این فیلم در جشنواره ملی فیلم فجر را اعلام کرد. کاوه صباغ‌زاده کارگردان «رمانتیسم عماد و طوبا» نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان. رقابت این فیلم را در جشنواره ملی فیلم فجر پیش رو تایید کرد. حمید نعمت‌الله تهیه‌کننده و کارگردان «قاتل و وحشی» نیز در روزهای گذشته در گفتگو با کات. ابراز امیدواری کرده است که فیلمش در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر حضور داشته باشد.

با تداوم روند کنونی، اعلام رقابت دیگر آثار سینمایی ساخته‌شده. در یک سال اخیر در جشنواره سی‌ونهم فجر دور از ذهن نیست.

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
صبا

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا