سینمای جهان

مشاجره مارک رافلو و ایلان ماسک در توییتر بالا گرفت

تیک آبی ۸ دلاری توییتر که به دستور ایلان ماسک در توییتر فعال شده است، بعضی از سلبریتی‌ها را از این شبکه اجتماعی رانده است.

«مارک رافلو» بازیگر «دنیای سینمایی مارول» شنبه این هفته به خاطر تیک آبی ۸ دلاری توییتر با «ایلان ماسک» مالک جدید این شبکه اجتماعی وارد جدال لفظی شد. رافلو وقتی وارد این بحث شد که از «الکساندریا اوکاسیو کورتز» حمایت کرد. سیاستمدار آمریکایی گفته بود که پرداخت هزینه ماهانه برای توییتر به ترویج آزادی بیان کمکی نمی‌کند.

مارک رافلو یکی از چندین سلبریتی‌هایی است که از سیاست ماسک برای دریافت تیک آبی انتقاد کرده. اوکاسیو کورتز چهارشنبه پیش نوشت: «به میلیاردری می‌خندم که با جدیت سعی می‌کند به مردم بقبولاند که «آزادی بیان» در واقع یک اشتراک ماهانه ۸ دلاری است.»

ایلان ماسک در واکنش به این توییت اوکاسیو کورتز می‌نویسد: «نظر شما محترم است، حالا ۸ دلار پرداخت کنید.» اوکاسیو کورتز ادعا می‌کند که ماسک یک روز بعد صفحه او را بلاک کرده است.

مارک رافلو توییت اوکاسیو کورتز را بازنشر می‌کند و می‌نویسد: «الان. محض خاطر حفظ اخلاق – توییتر را رها کن، کلیدش را به کسی بسپار که آن را یک شغل واقعی می‌داند، و به مدیریت تسلا و اسپیس‌ایکس ادامه بده.» رافلو اضافه می‌کند: «اعتبار خودت را از بین می‌بری. ظاهر خوبی ندارد.»

ایلان ماسک شنبه این هفته بحث را ادامه داد و نوشت: «هرچه اوکاسیو کورتز می‌گوید صحت ندارد.»

مارک رافلو در واکنش می‌گوید: «شاید این‌طور باشد. به همین دلیل است که فیلترهای رسوخ‌ناپذیر برای نشر اطلاعات غلط و کاربران موثق و تأییدشده یکی از ویژگی‌های محبوب در بین مردم و تبلیغ‌کنندگان بوده است. به چنین حریم‌های امنی احتیاج داریم تا اطمینان حاصل کنیم که اطلاعات صحت دارند، وگرنه این اپلیکیشن و خود شما بی‌‌اعتبار می‌شوید. و مردم از این شبکه اجتماعی می‌روند.»

ایلان ماسک اخیراً حدود ۳۷۰۰ کارمند توییتر را اخراج کرده و مدعی اس.ت که اگر چنین اقدامی صورت نمی‌داد کمپانی روزی ۴ میلیون دلار متضرر می‌شد.

«شاندا رایمز» تهیه‌کننده سریال «آناتومی گری» (Grey’s Anatomy) یکی از اولین سلبریتی‌هایی بود که از توییتر جدا شد. و نوشت: «برای هر برنامه‌ای که ایلان دارد اینجا نمی‌مانم. خدانگهدار.»

اینستاگرام سینما شارپ
منبع
30نما

سینما شارپ

وب سایت سینما شارپ با هدف انتشار جدیدترین اخبار در حوضه‌های هنری که شامل:سینمای ایران، جهان، تئاتر، تلویزیون و نمایش خانگی ایجاد شده است که بتواند در کسری از زمان ممکن اخبار را به مخاطبان خود منتقل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا